Zabiegi na łodygę włosa

Home / Oferta / Zabiegi na łodygę włosa

Zabiegi na łodygę włosa

Schorzenia dotyczące skóry głowy często negatywnie wpływają na pewność siebie i samopoczucie. Zabiegi na łodygę włosa mają na celu rekonstrukcję zniszczonych fragmentów i poprawę prezentowania się fryzury. Zazwyczaj decydują się na nie osoby, które mają przesuszone, pozbawione blasku kosmyki. Wizyta u fryzjera i drastyczne cięcia nie muszą być jedynym wyjściem. W gabinecie trychologa po wstępnym rozpoznaniu problemu oraz wywiadzie z klientem podejmowane są decyzje odnośnie podjęcia działań, które będą wsparciem w staraniach o piękne, zdrowe włosy.

Zabiegi w gabinecie trychologicznym – czym jest łodyga włosa?

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się konkretnej terapii, warto wiedzieć jakich struktur może ona dotyczyć. Łodyga, często zwana też trzonem, to wszystko to co wyrasta ponad skórą na głowie. Nie zaliczają się zatem do niej cebulki oraz wszelkie inne elementy, które ukryte są pod naskórkiem. Łodyga nie jest jednak elementem jednorodnym – składa się ona z trzech warstw:

  • najbardziej zewnętrznej – łuski,
  • ukrytej pod nią – kory,
  • najbardziej wewnętrznej – rdzenia.

Zniszczenie kosmyków jest zazwyczaj efektem naruszenia tej struktury oraz niedomknięcia łusek, które powinny stanowić warstwę ochronną. Nieszczelność zewnętrznej warstwy powoduje szybszą utratę wilgoci oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, m.in. promieniowania słonecznego.

Zabiegi w gabinecie trychologa – jak wyglądają w praktyce?

Wielu pacjentów decyduje się na tego typu zabiegi przede wszystkim po zimie, kiedy najbardziej zauważalne jest zniszczenie włosów. Pierwszym krokiem, na który decyduje się trycholog, jest zazwyczaj peeling głowy. W ten sposób powinny zostać usunięte wszystkie pozostałości po kosmetykach oraz martwy naskórek. Obserwacja skóry głowy pod mikroskopem oraz wcześniejszy wywiad z klientem umożliwiają dobranie kosmetyków, które będą niezbędne w dalszych etapach zabiegu. Składniki aktywne mogą być wprowadzone m.in. przy pomocy infuzji tlenowej, które jest bezinwazyjna i bezbolesna. Zadaniem elementów pielęgnacyjnych jest uzupełnienie braków w łodydze włosa oraz zamknięcie łuski.