Podwójne oczyszczanie

Home / Oferta / Podwójne oczyszczanie

Podwójne oczyszczanie:
peeling + maska oczyszczająca

Dogłębnie oczyszczający i odświeżający zabieg, który pozytywnie wpływa na prawidłową pracę gruczołów łojowych i zachowanie zdrowego stanu skóry głowy.

Jak to działa?

Podwójne oczyszczanie to zabieg dwuetapowy, który jest dobrym uzupełnieniem każdej pielęgnacji czy kuracji trychologicznej.

Krok 1: Peeling na skórę głowy.

Zabieg rozpoczyna się od aplikacji złuszczającego produktu, który pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, pozostałości produktów stylizujących, farby i martwego naskórka. Nieodłącznym elementem tego etapu jest masaż, który przy okazji wspomaga mikrokrążenie, a tym samym prowadzi do lepszego dotlenienia skóry. Aktywne składniki peelingu działają silnie przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie, co pozytywnie wpływa na stan skalpu.

Krok 2: Intensywna maska.

Porządny peeling skóry głowy przygotowuje ją na przyjęcie dobroczynnych składników aktywnych zawartych w masce. Nakładając intensywnie odżywczy kosmetyk na dobrze oczyszczony skalp i włosy, można mieć pewność, że substancje czynne przenikną do komórek i zaczną działać. Maskę pozostawia się na głowie przez kilka minut, a następnie spłukuje włosy.

Jakie są korzyści z podwójnego oczyszczania?

Peeling i maska do włosów to podstawowy duet pielęgnacyjny, który pozwala zachować uczucie świeżości na dłużej, bez konieczności częstego mycia głowy. Przekłada się to bezpośrednio na lepszą kondycję łodygi włosa, która rzadziej narażona jest na suszenie i modelowanie. Dodatkowo, substancje aktywne w kosmetykach dostarczają włosom niezbędnych minerałów i witamin. Zabieg polecany jest każdemu, szczególnie jednak osobom zmagającym się z łupieżem czy łojotokiem.