Mezoterapia mikroigłowa

Home / Oferta / Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa
skóry głowy

Zabieg polecany jest dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów czy łysieniem. Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy pomaga też w ograniczeniu wydzielania sebum i w redukcji łupieżu. Może być z powodzeniem stosowana jako uzupełnienie pielęgnacji przez osoby, których włosy pozostają w dobrej kondycji.

Jak to działa?

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym tworzeniu mikrouszkodzeń, które umożliwiają substancjom aktywnym, tzw. Koktajlom odżywczym na szybkie przedostanie się w głąb skóry.

Same mikronakłucia stymulują dzielenie komórek, czyli szybszą regenerację tkanek, a co za tym idzie przyspieszają produkcję kolagenu. Zabieg ten bazuje więc na samoodnowie skóry.

Pobudzanie komórek do autoregeneracji jest wspierane przez substancje czynne z ampułek dobranych do potrzeb Klienta. Preparaty używane podczas zabiegu są bogate w kwas hialuronowy, witaminy z grupy B, witaminę A, krzem, cynk oraz na przykład ekstrakty roślinne.

Jak przebiega zabieg?

Po dokładnym umyciu włosów dezynfekuje się skórę głowy w miejscach, gdzie będzie wykonywany zabieg, a następnie przy pomocy specjalnego urządzenia przeprowadza się właściwy zabieg mezoterapii mikroigłowej.

Urządzenie jest wyposażone w wiele mikroigieł, które delikatnie nakłuwają skórę. Podczas zabiegu można więc odczuwać nieznaczny dyskomfort, jednak wszystko zależy od indywidualnego progu bólu.

Zabieg trwa ok. 30 minut i można go powtarzać co 2-4 tygodnie. Pełny cykl zamyka się w 8-10 wizytach.

Przeciwwskazania

Nie należy wykonywać zabiegu mezoterapii mikroigłowej u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi, cierpiących na choroby autoimmunologiczne, walczących z infekcjami i zmianami ropnymi, u kobiet w ciąży i karmiących.