Mezoterapia igłowa

Home / Oferta / Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa
skóry głowy

Od lat 70. ubiegłego wieku stała się jedną z najczęściej wykorzystywanych terapiach kosmetologicznych, dzisiaj także w trychologicznych. Mezoterapia igłowa skóry głowy to skuteczny sposób poprawy gęstości włosów, a jej efekty można zauważyć po stosunkowo niedługim czasie. Jako zabieg trychologiczny polecana jest szczególnie dla osób walczących z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Jak to działa?

W przeciwieństwie do mezoterapii mikroigłowej, mezoterpia igłowa wykorzystuje tylko jedną igłę.

Wykonując zabieg korzysta się między innymi z dobroczynnego działania kwasu hialuronowego, witamin, enzymów, wyciągów roślinnych. Zastosowanie substancji aktywnych prowadzi do stymulowania odnowy warstw skóry, czyli tak zwanej biorewitalizacji. Odżywione cebulki włosa i poprawiona kondycja skóry głowy wpływa pozytywnie na wzrost zdrowych, grubszych kosmyków.

Zabieg jest raczej bezbolesny i nie trwa długo. Niewielka inwazyjność tej terapii pozwala szybko wrócić do codziennej rutyny.

Przeciwwskazania

Warto jednak pamiętać o tym, że z mezoterapii igłowej skóry głowy nie powinny korzystać osoby ze stwierdzonymi chorobami autoimmunologicznymi, nadwrażliwością, czynnymi infekcjami bakteryjnymi czy wirusowymi. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być także cukrzyca czy problemy z prawidłowym krzepnięciem krwi. Terapia nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży i karmiących.