Infuzja tlenowa

Home / Oferta / Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa
na skórę głowy

Substancje aktywne, które mogą przyczynić się do zahamowani wypadania włosów, w celu osiągnięcia spodziewanych efektów muszą dotrzeć do odpowiednio głębokiej warstwy skóry głowy. Infuzja tlenowa wykorzystuje sprzężony tlen, aby umożliwić cząsteczkom optymalne przenikanie przez poszczególne warstwy.

Problem wypadania włosów dotyka wiele osób często niezależnie od wieku. Decydujące bywają m.in. uwarunkowania genetyczne lub tryb życia. Rozwiązania z zakresu trychologi mogą okazać się pomocne w zwalczaniu tej przypadłości. Zmagający się z tym problemem mogą wybrać jeden z proponowanych zabiegów. Na infuzję decydują się również osoby walczące z innymi schorzeniami skóry głowy, m.in. łupieżem lub zapaleniem łojotokowym.

Infuzja tlenowa na skórę głowy – jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu, który wykonywany jest w gabinecie trychologicznym jest peeling. Tym sposobem zostaje usunięty martwy naskórek oraz resztki kosmetyków używanych do codziennej pielęgnacji włosów. Następnym krokiem jest kompleksowe mycie oraz regeneracja z wykorzystaniem kosmetyków do pielęgnacji. Właściwa infuzja tlenowa na skórę głowy rozpoczyna się wraz z podaniem tlenu oraz dodaniem do niego substancji aktywnych. Następnie włosy są suszony.

Zabieg infuzji na głowie powinien być powtarzany. Częstotliwość wizyt w gabinecie trychologicznym jest ustalana indywidualnie. Zazwyczaj jest to osiem zabiegów wykonywanych w odpowiednio długich odstępach czasu. W trakcie wykonywania czynności nie dochodzi do naruszenia komórek naskórka – metoda ta jest bezinwazyjna i nie wiąże się z komplikacjami.

Osoby decydujące się na zabieg powinny mieć świadomość przeciwwskazań. Należą do nich m.in. uczelnie na którykolwiek ze składników aktywnych lub aktywne choroby nowotworowe nie tylko dotyczące obszaru, którym zajmuje się trycholog.